Marcosta - Centrum handlu i produkcji obrabiarek

Firma MARCOSTA® – dostawca obrabiarek do metali, narzędzi i oprzyrządowania na polski rynek (produkcja, sprzedaż, import, serwis, remonty i modernizacje, dostawa części zamiennych).

Wykonywanie usług produkcyjnych na obrabiarkach.

Firma powstała w roku 1988 – 1 kwietnia  pod nazwą MARCOSTA – Elektronika Profesjonalna. W pierwszym okresie działalności, firma zajmowała się: serwisem i modernizacją drążarek elektroerozyjnych wgłębnych, a także tokarek sterowanych numerycznie, serwisem urządzeń elektronicznych, importem i montażem do obrabiarek odczytów cyfrowych firmy Heidenhain, doradztwem technicznym w zakresie obrabiarek.

Z czasem poszerzył się skład osobowy firmy i zakres działalności skoncentrowanej głównie na obrabiarkach. Siedziba firmy mieściła się wówczas w Zaczarniu k. Tarnowa. W 1993 r. została zmontowana pierwsza drążarka elektroerozyjną własnej konstrukcji, a następnie  rozpoczęta produkcja trzech modeli tych obrabiarek. Wykonywane były też remonty kapitalne i modernizacja obrabiarek do metali oraz sprzedaż obrabiarek nowych i używanych.

Nasze obrabiarki uzyskały szereg wyróżnień podczas konkursów i imprez targowych, m.in.: w konkursie „Najwyższa Jakość Małopolska”, konkursie „Grand Prix” Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych 2000 w Warszawie, na targach „INTERTOOL 2000” i kilkukrotnie na „EUROTOOL” w Krakowie, targach POLTOOLS w Bydgoszczy, targach METAL TOOLS w Toruniu, Międzynarodowych Targach Poznańskich i wielu innych.

W chwili obecnej firma, nosząca nazwę MARCOSTA – Centrum Handlu i Produkcji Obrabiarek, jako przedstawiciel handlowo-serwisowy producentów obrabiarek posiada w swojej ofercie wyroby firm polskich, czeskich, niemieckich, chińskich, tajwańskich, japońskich, duńskich, holenderskich i angielskich.

 
W firmie prowadzona jest produkcja obrabiarek, części zamiennych, podzespołów oraz realizowana jest obróbka detali według zamówień klientów. Wykonywane są remonty i modernizacje drążarek elektroerozyjnych wgłębnych, szlifierek do wałków i płaszczyzn.

Firma MARCOSTA® prowadzi również serwis obrabiarek OPTIMUM i sprzedaż części zamiennych.

Firma MARCOSTA® posiada sieć autoryzowanych dystrybutorów w całej Polsce.

Poszerzeniem działalności firmy MARCOSTA® było też rozpoczęcie wydawania czasopisma branżowego Świat Obrabiarek i Narzędzi.